ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΑΣΩΘΕΝΤΕΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΠΡΟΣΦΑΤΩΝ ΝΑΥΑΓΙΩΝ

Η Κοσμητεία της Σχολής Επιστημών Υγείας και το ΠΜΣ «Παγκόσμια Υγεία – Ιατρική των Καταστροφών» της Ιατρικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών με Διευθυντή τον Κοσμήτορα, Καθηγητή κ. Εμμανουήλ Πικουλή, απευθύνουν κάλεσμα για τη συγκέντρωση φαρμάκων και αναλώσιμων υλικών για την κάλυψη έκτακτων αναγκών μετά την άφιξη των διασωθέντων από τα  δυο ναυάγια στο ΚΥΤ Μαλακάσας, τα οποία θα διατεθούν στον ΕΟΔΥ.

Τα είδη που χρειάζονται και αναφέρονται παρακάτω και στο επισυναπτόμενο αρχείο (φάρμακα, αντιβιοτικά, αναλώσιμα/εργαλεία), θα συγκεντρωθούν στο γραφείο της Γραμματείας του ΠΜΣ «Παγκόσμια Υγεία – Ιατρική των Καταστροφών»,
στο ισόγειο της Βιβλιοθήκης Επιστημών Υγείας (Δήλου 1 και Μ. Ασίας), την Πέμπτη 22 Ιουνίου και την Παρασκευή 23 Ιουνίου και ώρες 09.00 – 15.00.

Ενδεικτική Λίστα ειδών ανάγκης